fotografia - Krzysztof Górecki - o mnie

Foto shot – Krzysztof Górecki to strona, która powstaje, aby zaznaczyć moją obecność w środowisku fotografów w mieście Włocławek. Moje doświadczenia z fotografią zaczęły się ponad 21 lat temu w szkole dla fotografów. W czasach, gdy jeszcze nie królowała fotografia cyfrowa, zgłębiałem tajniki fotografii analogowej. Pracowałem na aparatach z błoną 24 lub 36 klatkową. Doskonale pamiętam rozsądny wybór każdego kadru i dni spędzone w ciemni na wywoływaniu zdjęć, negatywów i retuszu.

Fotografia analogowa uczyła czegoś więcej niż obecna fotografia cyfrowa. Wszystko trzeba było przemyśleć i podejść do wykonania zdjęcia kreatywnie i z zasadami fotografowania. Wymagało to dużo czasu i ogromu cierpliwości. Do dziś mam w głowie słowa mojego nauczyciela. … „Wszystko ma swoje lepsze oblicze. Trzeba je tylko odkryć”.

Zdjęcia analogowe zostały wyparte przez aparaty cyfrowe. To nie oznacza jednak, że wiedza zdobyta podczas nauki o fotografii analogowej poszła w niepamięć. Wręcz przeciwnie. Bardzo się przydała. Mogłem rozwinąć i udoskonalić swoje umiejętności. Zdjęcia cyfrowe ułatwiły pracę a jednocześnie dały dużo nowych nieograniczonych  możliwości. Aparat cyfrowy sprawił, że mogłem zacząć zgłębiać tajniki fotografii produktowej. Obecnie pracuję na sprzętach wysokiej klasy firmy Canon. Przykładowe efekty mojej pracy zamieszczam w portfolio.

Doświadczenie

Doświadczenia, które wyniosłem ze szkoły dla fotografów nieustannie poszerzałem. Lata praktyki i samokształcenia wzbogaciły moje umiejętności. Potrafię pracować na takich programach graficznych jak Photoshop, Luminar, Lightroom, Aurora HDR, Aftershot czy Corel Draw. Z powodzeniem wykorzystuję je do obróbki fotografii analogowej i cyfrowej, przygotowania materiałów do druku, czy projektowania graficznego opakowań. Projektuję również loga, wizytówki, katalogi, ulotki. W mojej pracy zachowuję wysoką jakość projektów i zdjęć.

Photoshop
90%
lightroom
90%
luminar
90%
aurora hdr
90%
aftershot
90%
corel draw
90%
obróbka fotografii
Analogowej i Cyfrowej 95%
Obróbka materiałów
Światłoczułych 90%
przygotowanie do druku
Skład DTP 85%
Projektowanie graficzne opakowań
CorelDraw​ 80%
Projekty
Logo, Wizytówek, Ulotek, Katalogów 80%
Utrzymywanie dużej jakości
Projektów i Zdjęć 95%

Co mogę dla Ciebie zrobić

zdjęcia packshot do sklepów internetowych Krzysztof Górecki foto shot włocławek

Zdjęcia Packshot

Zdjęcia Packshot to fotografie, które stanowią reklamę danej rzeczy. Wykonuję tego typu zdjęcia. Packshoty to kilka fotografii produktu w ujęciach pod różnym kątem, które mają na celu ukazanie przedmiotu z jak najlepszej strony. Zdjęcia te uwydatniają walory produktu i wpływają na jego postrzeganie przez klienta. Robię je zwykle na białym tle. Zajmuję się również postprodukcją takich zdjęć.

Retusz zdjęć

Retusz zdjęć polega między innymi na poprawie ich jakości. Poprawiam fotografie odnawiając je i kadrując. Zajmuję się także zmianą barw na zdjęciu oraz korektą szczegółów. Odświeżam stare zdjęcia przywracając im dawny wygląd zbliżony do oryginału.

retusz zdjęć fotograf włocławek foto shot
szparowanie lub usuwanie tła ze zdjęcia
Usuwanie tła

Usuwanie tła w fachowym języku fotografów nosi nazwę szparowanie zdjęć. Metodę tę wykorzystuje się w fotografii produktowej. Szparowanie polega na usuwaniu tła ze zdjęcia. Wykonuje się je w celu uzyskania możliwości umieszczenia sfotografowanego obiektu na innym dowolnym tle. Pozwala to uzyskać większą estetykę zdjęcia i skupić uwagę odbiorcy na produkcie a nie na tle, które w tym przypadku może go tylko rozpraszać.

Projektowanie graficzne

Projektowanie graficzne obejmuje dość szeroki zakres prac. Projektuję logotypy, wizytówki i ulotki. Przygotowuję katalogi i broszury do druku. Zajmuję się planowaniem grafiki na koszulki, kubki, kalendarze, certyfikaty, naklejki. Projektuję również pieczątki. Wszystkie moje przedsięwzięcia graficzne przygotowuję do druku DTP zgodnie ze standardami danej drukarni.

projektowanie graficzne logo ulotek katalogów wizytówek
kalibrator

Odwzorowanie barw produktów

Odwzorowanie barw produktów umożliwia mi wykorzystywanie w mojej pracy kalibratora. Kalibrator to profesjonalne narzędzie, które służy do synchronizacji ustawień barw na monitorze lub aparacie. Kalibracja pozwala na precyzyjne odwzorowanie oryginalnych kolorów fotografowanego produktu. Dzięki temu zachowane zostają pierwotne barwy przedmiotu, które oddają jego rzeczywisty wygląd.